NewAgeAstrology Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Γιάννης Καλοκύρης - Μία συνέντευξη για την π-Astrology

Πήγαινε κάτω

Γιάννης Καλοκύρης - Μία συνέντευξη για την π-Astrology Empty Γιάννης Καλοκύρης - Μία συνέντευξη για την π-Astrology

Δημοσίευση από vpapadolias Δευ Ιαν 24, 2011 3:13 pm

Image hosted by servimg.com
Με το Γιάννη Καλοκύρη γνωριζόμαστε τα τελευταία τρία τέσσερα χρόνια. Συναντηθήκαμε σε σεμινάρια του, γι' αυτό που τότε ονόμαζε Εξελικτική-Ενεργειακή Αστρολογία. Αυτό που μου έκανε εντύπωση επάνω του είναι ότι δεν επιθυμούσε σώνει και καλά να είναι ο πρώτος. Ούτε διάσημος, ούτε να έχει τον τελευταίο λόγο.

Έπαιρνε τα πράγματα χαλαρά. Όπως τα ένιωθε. Κι ίσως από αυτή την άποψη να είναι από τους ελάχιστους αστρολόγους που ξέρω που ασκεί πραγματικά αυτό που λέμε Βιωματική Αστρολογία.

Θεώρησα χρήσιμο να ζητήσω μία συνέντευξη από το Γιάννη, όχι για να τον γνωρίσω εγώ, αλλά για να μπορέσουν να διατυπωθούν ξεκάθαρα τα πιστεύω του και το είδος της αστρολογίας που ακολουθεί. Αυτό που σήμερα πλέον το ονομάζει π-Astrology. Έτσι, ώστε, αν κάποιος νιώθει να ενδιαφέρεται για το θέμα να ξέρει από πού να το προσεγγίσει. Πιστεύω ότι οι ερωτήσεις απαντήθηκαν περιεκτικά, χωρίς κενά και ελλείψεις. Στην παρούσα δημοσίευση θα διαβάσετε το πρώτο μέρος. Τα τελικά συμπέρασματα δικά σας...


Δείτε εδώ τη συνέντευξη αναλυτικά...
vpapadolias
vpapadolias
Πολύ έμπειρο μέλος

Αριθμός μηνυμάτων : 1105
Ημερομηνία εγγραφής : 15/10/2009
Ηλικία : 52
Τόπος : Αθήνα

http://astro-journal.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης