NewAgeAstrology Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πετρούλα Κωστίδου - Αστρολογικοί παράγοντες της εκρηκτικής εμφάνισης μίας νέας ξανθιάς

Πήγαινε κάτω

Πετρούλα Κωστίδου - Αστρολογικοί παράγοντες της εκρηκτικής εμφάνισης μίας νέας ξανθιάς Empty Πετρούλα Κωστίδου - Αστρολογικοί παράγοντες της εκρηκτικής εμφάνισης μίας νέας ξανθιάς

Δημοσίευση από vpapadolias Τρι Απρ 06, 2010 7:05 am

Image hosted by servimg.comΤην Πετρούλα τη γνωρίζουμε όλοι μας. Την έχουμε δει στο δελτίο καιρού του STAR, αλλά και στα περιοδικά, τις αφίσες, τα ημερολόγια και τις ιστοσελίδες.

Η γενική εικόνα που έχουμε σχηματίσει γι’ αυτήν είναι η εικόνα της χαζούλας ξανθιάς πρωταγωνίστριας σε άκρως αποκαλυπτικά δίλεπτα ή άλλα πικάντια ενσταντανέ μεσημεριανών ή άλλων κουτσομπολίστικων «δελτίων».

Η περιέργεια είναι το επόμενο βήμα για ένα άντρα αστρολόγο που προσπαθεί να δει, αν πίσω από το ξανθό περιτύλιγμα υπάρχει και κάτι περισσότερο που να μπορεί νααξιολογηθεί. Κι η αλήθεια είναι ότι η μελέτη του χάρτη της Πετρούλας αποκάλυψε μία κάθε άλλο παρά χαζή ύπαρξη με 5 πλανήτες μεταξύ άλλων στο – μακράν του χαζού ξανθού κοριτσιού χαρακτηριζομένου - ζώδιο του Αιγόκερω.

Σύντομο Ιστορικό

Ας δούμε όμως λίγο τα πράγματα με τη σειρά.

Η Πετρούλα Κωστίδου γεννήθηκε από ό,τι δείχνουν οι πληροφορίες μας από το Διαδίκτυο στη Θες/νίκη. Ο πατέρας της ήταν εργοστασιάρχης (!) με έπιπλα μπαμού και αυτός και η σύζυγος του προσέφεραν ένα κάθε άλλο παρά ευκαταφρόνητο περιβάλλον στην μικρή κόρη τους. Διαμονή στο Πανόραμα, ιδιωτικά σχολεία και γαλλικά προσέφεραν στην Πετρούλα, η οποία όμως δεν έδειχνε καμία διάθεση να είναι το μικρό καλό κοριτσάκι.

Οκτώ σχολεία άλλαξε η κοπέλα, περνώντας μάλιστα κι από το Ελληνικό Κολέγιο. Για άλλους φαίνεται να έχει αποφοιτήσει, ενώ άλλοι αναφέρουν ότι παράτησε τελικά την εκπαίδευση από την Α’ Λυκείου. Σκοπός της, - τι άλλο με τόσους πλανήτες στον Αιγόκερω; – να ξεχωρίσει.

Στο σχολείο την ονόμαζαν Πίπη Φακιδομύτη και το αποτέλεσμα μόλις το άκουγε συνήθως ήταν ότι έδερνε τους συμμαθητές της. Το σχολείο ακολούθησε ένα κάποιο ΙΕΚ Πληροφορικής (για τα προσχήματα), που γρήγορα μετατράπηκε σε βόλτα στην πασαρέλα του Fever στα καλλιστεία της Σταρ Ελλάς τον Ιούνιο του 2008. Εκείνα, που αν και τα κέρδισε η Δούκισσα Νομικού έμειναν γνωστά για το αυθόρμητο (; ) ξέσπασμα της Πετρούλας που δεν μπήκε στους φιναλίστ.

Δε χρειάστηκε και πολύ παραπάνω για να κάνει την πρώτη της βόλτα στα κουτσομπολίστικα κανάλια, από το να πετάξει τις γόβες της στους κριτές. Και στο καπάκι, για να μη μείνει παραμονεμένη, παίρνει μέρος στα καλιστεία του Hawaian Tropic στο Λας Βέγκας και τερματίζει έκτη.

Πανικός δημοσιότητας, που συνεχίστηκε με περάσματα – σίφουνα από διάφορες εκπομπές. Συμμετοχή στο τηλεπαιχνίδι «Go straight», αποκαλυπτική παρουσία στο «Υπάρχει Λόγος» (με απευθείας σύνδεση την ώρα που δοκίμαζε εσώρουχα) και αμοιβές ρεκόρ, που προκαλούσαν τους συναδέλφους της.

Image hosted by servimg.com

Το αμέσως επόμενο «υψηλό» βήμα ήταν η αποκαλυπτική φωτογράφιση της στο Playboy το Δεκέμβριο του 2008. Απαραίτητος ενδιάμεσος σταθμός για την “all american career” που ονειρευόταν.

Κι αμέσως μετά, το μήνα των γενεθλίων της, το Φεβρουάριο του 2009 φτάνει το αποκορύφωμα της «καταξίωσης». Το περίφημο καθημερινό 3λεπτο δελτίο καιρού του Star, που εκτίναξε στα ύψη τις θεαματικότητες του. H φιγούρα της όλο νάζι και υπόνοιες, με τα σενάρια της να «τελειώνουν» κάθε μέρα όλο και πιο καυτά προκάλεσαν θύελλα διαμαρτυριών, αλλά και ατέλειωτης δημοσιότητας.

Κι αν σήμερα πλέον το δελτίο έχει γίνει μέρος της καθημερινότητας μας και η Πετρούλα προσπαθεί να μας υπενθυμίζει την παρουσία της μέσα από το μπλόκα των αγροτών γεγονός είναι ότι το δελτίο καιρού της Πετρούλας έμεινε ως σταθμός στα τηλεοπτικά δρώμενα κι από δω και πέρα μπορεί πλέον να αντιμετωπίζει τα πράγματα πολύ διαφορετικά.

Ο χαρακτήρας και η Περσόνα

Αν και δεν ξέρουμε τον ωροσκόπο της Πετρούλας πολλά πράγματα μπορούμε να συνάγουμε από τον ηλιακό χάρτη της. Ήλιος και Αφροδίτη στον Υδροχόο δίνουν την αίσθηση της ελαφρότητας και του «φευγάτου». Παράλληλα όμως ένα σύμπλεγμα πλανητών στον Αιγόκερω (Ερμής, Σελήνη, Κρόνος, Ουρανός και Ποσειδώνας) μας δείχνει ότι πέρα από την ελαφρόμυαλη περσόνα, η Πετρούλα δεν είναι καθόλου ελαφρόμυαλη όσο δείχνει. Το τετράγωνο Ήλιου / Πλούτωνα στο χάρτη της είναι κι αυτό μία επιπλέον ένδειξη ισχυρής θέλησης, που δεν εννοεί να παραιτηθεί ακόμη κι όταν είναι προς το συμφέρον της.

Image hosted by servimg.com
Πετρούλα Κωστίδου, 4/2/1989, Πανόραμα Θες/νίκη

Η ισόρροπη (ή ανισόρροπη) ανάπτυξη των δύο αυτών πλευρών της Πετρούλας φαίνεται και σε άλλες δραστηριότητες στη ζωή της. Από τη μία έτοιμη να θυσιάσει τα πάντα στην καριέρα και τη διασημότητα όπως κάθε «αξιοπρεπής» Αιγόκερως κι από την άλλη η αφέλεια και η «αλλού για αλλού» προσωπικότητα της Υδροχόου όπως εκφράζεται κι από ευτράπελα που κυκλοφορούν από στόμα σε στόμα ή αναφέρει κι η ίδια στις συνεντεύξεις της.

Σε συνέντευξη της στην εκπομπή της Μαρίας Σταματέρη στις 23.3.2009 αναφέρει «Μου είχαν προτείνει από μαγαζιά στην Αθήνα να τραγουδήσω. Τους είπα ότι δεν μπορώ και μου είπαν ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα γιατί κανείς δε θα προσέχει τη φωνή μου. Δεν το έκανα φυσικά γιατί όταν δεν κάνω κάτι καλά δεν καταπιάνομαι καθόλου μαζί του. Ξυπόλυτη στα αγκάθια δε θέλω να περπατώ.»

Ενώ παρακάτω αναφέρεται στα παιδικά της χρόνια…

«… «Ήμουν ήσυχο παιδάκι. Το νάζι αυτό όμως το είχα από παλιά και είναι από τη φύση μου. Τα αγοράκια με κορόιδευαν Πίπη Φακιδομύτη και με πείραζε πολύ αλλά με τις γυναίκες πάντα είχα καλή σχέση» είπε ενώ παρακάτω επισημαίνει. «Από μικρή ήθελα να γίνω πλαστικός χειρουργός. Ήθελα να μεταμορφώνω τον κόσμο».

Η ίδια μίλησε επίσης και για την εμφάνιση της λέγοντας πως για καιρό το στήθος της της φαινόταν μικρό και ήθελε να το μεγαλώσει. Δεν είναι κρυφό άλλωστε ότι έχει προχωρήσει σε πλαστική, ούτε ότι μικρή έβαζε κάλτσες στο στήθος της για να το μεγαλώσει (όπως έχει πει κι η ίδια σε συνέντευξη της).

Image hosted by servimg.com


Αφέλεια και εξιδανίκευση αλλά και ρεαλισμός όπως φαίνεται κι από τις δηλώσεις της μετά την υπογραφή συμβολαίου με το STAR διάρκειας 2+2 χρόνων. «Όπως είναι φυσικό είμαι πολύ χαρούμενη. Ανοίγεται ένας επαγγελματικός δρόμος, που εύχομαι να μου δώσει τη δυνατότητα να πραγματοποιήσω τα όνειρά μου. Θα σας λέω τον καιρό πάντα από το Star με το δικό μου στιλ, που φαίνεται ότι το απολαμβάνετε και υπόσχομαι ότι μαζί μου και τις κακοκαιρίες θα τις περνάτε γλυκά και αισιόδοξα. Είμαι η Πετρούλα, είμαι μόλις 19 χρονών, ξανθιά και θέλω να παίζω με τη ζωή και να κερδίζω. Άλλωστε πολλές ξανθιές είναι εξυπνούλες και πετυχαίνουν προσωπικά και επαγγελματικά».

Κι αν νομίζετε ότι το κορίτσι δεν ξέρει τι κάνει, ξανασκεφτείτε το. Έχετε δει κοντά της την Αφρούλα τελευταία. Όχι, γιατί κατά τα κουτσομπολιά από το Δεκέμβριο και μετά ήρθαν σε ρήξη. Κι εκεί η καλόβολη παρουσία της Πετρούλας πήγε περίπατο.

Κι από αισθηματικά;

Κάποτε υπήρχε κάποιο παλληκάρι και για την Πετρούλα, όμως από τον Απρίλιο του 2009 και μετά από ό,τι φαίνεται η διασημότητα έγινε ασήκωτη για το ζεύγος. Πόσο μάλλον όταν την Πετρούλα φλερτάρουν γιοι μεγάλων επιχειρηματιών στα τραπέζια του Romeo, ενώ ο καλός της ο «Βασίλης» έχει πάρει μετάθεση στη βάση των Ο.Υ.Κ. στην Κρήτη.

Οι αστρολογικοί παράγοντες

Έχετε παρατηρήσει μήπως την επιθυμία των γυναικών Υδροχόων για τη «στολή»; Ίσως αυτός να είναι ένας πρώτος αστρολογικό ςπαράγοντας για την αισθηματική ζωή της Πετρούλας, όμως πιο σημαντικό είναι να αναφερθούμε στους παράγοντες εκείνους που επέδρασαν στην καριέρα της.

Καταλυτικό ρόλο σε αυτήν έπαιξε από ό,τι φαίνεται η γενέθλια Σελήνη της. Σε τρίγωνο με το γενέθλιο Δία, το Φλεβάρη του 2009, την εποχή της μέγιστης διασημότητας της, η γενέθλια Αφροδίτη της βρίσκεται σε σύνοδο με τον Ποσειδώνα από Ηλιακό Τόξο, όψη που επιδρά πάνω της όλη την προηγούμενη χρονιά, ενώ παράλληλα τώρα εισέρχεται στη σύνοδο κι ο Κρόνος από ηλιακό τόξο, βοηθώντας στην καθιέρωση και την επαγγελματική της καταξίωση.

Τις μέρες των γενεθλίων της δέχεται επίσης και τη διέλευση του Άρη, ενώ παράλληλα ο Άρης από ηλιακό τόξο την τριγωνίζει (να πώς τη στηρίζει ο αντρικός πληθυσμός). Ο Άρης της από ηλιακό τόξο αγγίζει την ακμή των Διδύμων (επικοινωνία) και μία νέα εποχή ανατέλλει για την Πετρούλα με δράση (Άρη) στο χώρο των μέσων, επίδραση που φανερώνει κι η σύνοδος του Ερμή από ηλιακό τόξο με το γενέθλιο Ήλιο της.

Φεβρουάριος 2009


Image hosted by servimg.com

Δύο μήνες νωρίτερα, το Δεκέμβριο του 2008, όταν φωτογραφίζεται για το Playboy, δέχεται τη διέλευση του Ποσειδώνα από την Αφροδίτη της σε ηλιακό τόξο, ενώ τον Ιούνιο του 2008 στο περίφημο επεισόδιο των καλλιστείων (που όχι τυχαία γίνονται με Άρη στο Λέοντα) έχει αντίθεση του Άρη από διέλευση με τον γενέθλιο Ήλιο της και τον Ερμή της από ηλιακό τόξο (υπάρχουν ακόμα κάποιοι που δεν πιστεύουν στην αστρολογία; )

Ιούνιος 2008

Image hosted by servimg.com

Τον Απρίλιο του 2009 που από ό,τι λέγεται χωρίζει από το σύντροφο της έχει - παραδόξως -μία διέλευση του Δία από τη γενέθλια Αφροδίτη της. Διέλευση παράδοξη για χωρισμό, κατάλληλη όμως για … υψηλές γνωριμίες. Το αντιστάθμισμα της; Ο Δίας της από ηλιακό τόξο στη μέση της αντίθεσης Άρη / Κρόνου από διέλευση. Η διέλευση του Άρη σε τετράγωνο από το Δία της σε ηλιακό τόξο, σηματοδοτεί– όπως οι περισσότερες άσχημες μεταξύ Άρη / Δία – διεξαγωγή καυγά, ενώ το τετράγωνο του Κρόνου με το Δία δείχνει το τέλος μίας μακροχρόνιας σχέσης.

Απρίλιος 2009

Image hosted by servimg.com

Το μέλλον της Πετρούλας για το 2010 ίσως να μην είναι τόσο ευοίωνο. Ο Ποσειδώνας από ηλιακό τόξο έχει αφήσει την Αφροδίτης της και επάνω της παραμένει μόνο ο Κρόνος. Κρόνος σε Αφροδίτη μπορεί να σημαίνει μοναξιά, ενώ παράλληλα ο Άρης από διέλευση, που κινείται απέναντι από το γενέθλιο Ήλιο της δίνει διαφωνίες με συνεργάτες (σαν αυτή του Δεκέμβρη).

Εγωισμοί και γινάτια θα συνεχιστούν όσο ο Άρης παραμείνει στο Λέοντα, αλλά ίσως έτσι να δημιουργήσει και δυσαρέσκειες. Ο Δίας της όμως παράλληλα που κάνει διέλευση από τον Ήλιο της στο ηλιακό τόξο φαίνεται να την προφυλάσσει από τις κακοτοπιές (ίσως και να της δίνει κάποια «υψηλή» υποστήριξη.


Πηγές

1. Radiofono.gr
2. Yupi.gr (4.2.2009)
3. Εφημερίδα Espresso
4. Εφημερίδα Real News
5. Blog.gr (28.1.2009)
6. Lalw.pblogs.gr
7. My-greek.blogspot.com (20.1.2010)
8. Gossip.tv (30.12.2009)


New Age Astrology : Αστρολογία της Αναζήτησης και Μέθοδοι Αυτογνωσίας
vpapadolias
vpapadolias
Πολύ έμπειρο μέλος

Αριθμός μηνυμάτων : 1105
Ημερομηνία εγγραφής : 15/10/2009
Ηλικία : 52
Τόπος : Αθήνα

http://astro-journal.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης